Řešení pro průmyslový design: CATIA Design & Immersive Visual Experience

  V procesu návrhu existuje celá řada aspektů ovlivňujících vzhled a dojem z konečného produktu. Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při vývoji jakéhokoli nového produktu zohlednit, je zajistit, aby konečný výsledek přesně odrážel záměr návrhu. Jinými slovy, ujistit se, že to, co vidíte, je to, co dostanete. Konzistentně udržovat kontrolu nad návrhy a kvalitou designu ve všech fázích projektu může být velice náročné.

  CATIA je nástroj pro 3D modelování, který je v komunitě návrhářů standardem. Lze jej použít k různým účelům, od tvorby konceptů až po tvorbu digitálního prototypu. Vzhledem k jejím širokým možnostem existuje řada způsobů, jak s programem CATIA pracovat. V tomto příspěvku se zaměříme na šest nástrojů v CATIA využitelných v průmyslovém designu na platformě 3DEXPERIENCE.

  CATIA Natural Sketch vám pomůže převést vaše nápady do 3D návrhů. Pomocí dotykového panelu TouchPad nebo přímo ve virtuální realitě můžete ručně vytvářet 3D objekty a snadno provádět změny. Tím je zajištěna návaznost mezi návrhem designu a detailní konstrukcí výrobku

  Pomocí nástroje CATIA Imagine a Shape v kombinaci s pokročilými technikami modelování můžete vytvořit ještě realističtěji vypadající model svého návrhu jednoduše tím, že jej vytvarujete jako hlínu. Symetrie a přesnost 3D objektů se dobře hodí pro vykreslení složitých návrhů do realizovatelných konceptů.

  Pomocí aplikace CATIA Sketch Tracer pak snadno vložíte návrh vytvořený rukou na papíře a použijete jej jako výchozí bod pro vytváření nových ve 3D návrhů nebo úpravu stávajících – to vše v jedné aplikaci!

  Vizualizace ve virtuální realitě umožňují „vyzkoušet“ si produkt ještě před jeho výrobou. Toho lze dosáhnout umístěním požadovaného výrobku do různých situací, skutečných i neskutečných, tak aby bylo možné udělat si představu o tom, jak bude výrobek skutečně vypadat, jak se s ním bude zákazník cítit a jaké vzbudí emoce. Tato technologie také umožňuje prozkoumat varianty barevných schémat a designů, které nelze tak jednoduše ověřit na fyzickém prototypu.

  Nástroje CATIA Human design je koncepce a tvorba modelů v kontextu designu zaměřeného na uživatele, který má své kořeny v ergonomii. Definuje interakce lidí s technologií na základě jejich individuálních schopností a potřeb. Myšlenkou designu zaměřeného na člověka je vytvářet produkty, které splňují požadavky uživatelů na funkčnost, užitečnost, použitelnost nebo potěšení. Poskytuje také nástroje pro modelování výrobků na základě antropometrických standardů, které poskytují přesnou reprezentaci všech typů těl, takže je mohou návrháři a konstruktéři využívat ke zlepšení výrobku a zachování použitelnosti v různých skupinách populace.

  CATIA Product Perception Experience umožňuje vizualizovat výrobek a jeho komponenty v různých konfiguracích. Umožňuje uživatelům najít optimální konfiguraci daného výrobku nebo ji kdykoli změnit, dokud se nerozhodnou, co přesně je pro ně vhodné.

  CATIA Live Rendering poskytuje sadu nástrojů pro realistické vykreslování 3D návrhů v reálném čase. Je navržen tak, aby podporoval vizualizaci návrhu v raných fázích vývoje výrobku, stejně jako ve fázích definování a ověřování konceptu, kdy jsou pro rozhodování klíčové pokročilé kvalitní vizualizace.


  Máte zkušenost s CATIA Design? Jaké nástroje nejvíce využíváte? Zajímalo by Vás něco konkrétního v návaznosti na toto téma? Neváhejte se zapojit do diskuse! 

  You must login to post a comment.
  Nahrávání komentářů... The comment will be refreshed after 00:00.

  Buďte první a okomentujte příspěvek.


  BEKO Engineering, spol. s r.o.

  1. máje 871/13 Palác Centrum, část A
  460 07 Liberec III

  Tel.: +420 485 387 555
  Email.: info@beko-engineering.cz 

  © 2024 BEKO Engineering spol. s r.o. All Rights Reserved.

  Please publish modules in offcanvas position.